Magyarországon 2019-ben a Központi Statisztikai Hivatal felmérése szerint 1,1 millió cukorbeteg élt. A valós szám ennél biztosan nagyobb, hiszen sokan nem is tudnak a betegségükről. Cukorbetegség (diabétesz) esetén sokat segíthet az egészséges táplálkozás és egy személyre szabott cukorbeteg étrend követése. Fontos, hogy ezt egy tapasztalt orvos vagy dietetikus állítsa össze, semmiképpen ne az internetről vadássz egyedül ötleteket. Az igazán jó étrend ismérve, hogy hosszú távon követhető és személyre szabott.
Olvass továbbTag Archive for: diéta
Miért nem jó választás az ingyenes étrend? „Olcsó húsnak híg a leve” – tartja a mondás, és ez sokszor sajnos tényleg be is igazolódik az élet szinte minden területén. Az interneten több helyen találhatunk „ajándékba” különféle étrendeket, de ne gondold, hogy ezekkel sokra mész. Tekintsük át a legfőbb indokokat, hogy miért nem jó választás belőlük az ingyenes.
Olvass továbbA különféle divat diéta hóbortoknak se szeri, se száma. A banán közismerten a magas kalóriatartalmú gyümölcsök közé tartozik, így fogyókúra során csak csínján szabad fogyasztani belőle. Ennek ellenére a banán diéta egy önállóan is létező módszer, amely állítólag Japánból ered. Hogy mennyire hatásos vagy egyáltalán mennyire van létjogosultsága egy ilyen diétának, arról az alábbiakban olvashatsz.
Olvass továbbAz űrhajós diéta valójában csak egy divatos fantázia diéta, Magyarországon Schobert Norbi vitte be a köztudatba 2019 elején. Maga a módszer és elnevezés azonban nem új, más weboldalakon is találkozhatunk vele. Az űrhajósok valójában nem ilyen étrend alapján készülnek az űrutazásukra, és pláne nem így étkeznek fent az űrben. Az amerikai hadügyminisztérium és a Pentagon által összeállított, korábban titkos diétáról a történet csak egy frappáns körítésnek tűnik, különösen annak fényében, hogy a Nasa hivatalos oldalán minden témába vágó oldalt alaposan áttanulmányoztam. Eszerint az űrhajósok teljesen máshogy, és sokkal bőségesebben étkeznek. Pl. egy nagydarab férfiember napi 3200 kalóriás étrendet, de még egy kis termetű hölgy is közel 2000 kalóriás étrendet követ. Valamint az étkezéseik is jóval változatosabbak, nincsenek szigorú megkötések.
Olvass továbbSzámos olyan kérdéses hatékonyságú diéta módszer létezik, amelynek alapját egyetlen élelmiszer jelenti. Például tojás, joghurt, narancs, ananász, citrom, káposztaleves diéta, hogy csak néhányat említsek. A tartós fogyás azonban sokkal összetettebb folyamat annál, minthogy egyetlen dologra hagyatkozz. Ma az alma diéta az, amit kivesézünk ebben a cikkben.
Olvass továbbA káposztaleves diéta egy hét napig tartó, szénhidrátokban és zsírokban szegény átmeneti étrend, amelynek központi étele a káposztaleves. Ebből bizonyos napokon akármennyit ehetünk a próbálkozás alatt. Egyesek cikkek csodalevesnek tartják, meg gyors zsírégetőnek, de a valóság nagyon mást takar. Sokkal inkább tisztító és koplaló kúra ez, mint valódi fogyókúra, amelynek során leginkább vizet és izmot veszíthetsz.
Olvass továbbItt egy következő drasztikus fogyókúra hóbort azok számára, akik még mindig komoly elhatározás és életmódváltozás nélkül próbálnak megszabadulni a felesleges kilóiktól. A tojás diéta során állítólag 2 hét alatt 5-8 kilót is lefogyhatsz. De vajon mennyire tartós egy olyan módszer, amely túlnyomórészt egyetlen élelmiszerre hagyatkozik, szót sem ejt a sportolásról, se az életmódváltozás fontosságáról? Mennyit ér valami, amire csak két hetet szánsz az életedből? Erről lesz szó ebben a cikkben.
Olvass tovább2 hét alatt 8 kiló mínusz, aztán visszatérni a normál étrendre? Ilyen és ehhez hasonló „eredményt” ígérő borzalmas mintaétrendek érhetőek el a világhálón fehérje diéta néven. Semmi értelme egy ilyet kipróbálnod, főleg ha pár hét után visszatérsz egy kontrollálatlan, hagyományos étrendhez. A szakszerűtlen módszerektől rövidtávon fogyhatsz ugyan egy-két kilót, de az garantáltan vissza is fog jönni.
Olvass tovább